Meditation pose with sunset

SADHÁNA

– každodenní duchovní praxe – časové období, kdy se zaměřujeme na cvičení jedné krije, pranajámu, mantry nebo meditace. Budujeme sebekázeň, pomocí které posilujeme tělo, harmonizujeme, čistíme mysl a podvědomí. Vede k jasnému vědomí a schopnosti žít jako jedinečná (zdravá, šťatná, svatá) lidská bytost. Ranní sadhána se provádí 2 1/2 hodiny před východem slunce.
Pravidelná duchovní praxe vytváří tok energie, která nahrazuje nepotřebné vzorce. Doporučuje se cvičit určité časové období, aby se tok energie stal stálým a dokonalým.

DOBA CVIČENÍ A JEJÍ VLIV:

40 dnů – změníte určitý návyk

90 dnů – upevníte správnost návyku

120 dnů – stanete se novým návykem

1000 dnů – nový návyk zcela ovládnete

VODNÁŘSKÁ SADHÁNA

poslední sadhána, předaná Yogi Bhajanem pro přechod do věku Vodnáře. Začíná se zpěvem JapJi Sahib (duchovní text, který pracuje na více úrovních, zvuky slov mají silné vibrace a schopnost uzdravovat, měnit vaši bytost), pak následuje krija, relaxace, zpěv manter (asi 60 minut) – obklopí vás zvuk a splynete s ním, je to krásná zkušenost. Přijďte si ji prožít.
Moje pravidelná Sadhána: – 10 minut rozcvička – zahřátí, protažení, pozdrav Slunce
– zpěv JapJi – jedno Pauri (11x)
– krije nebo meditace – podle aktuálního rozpoložení
Proč cvičím každý den? Mám hrudní kyfózu a od té co praktikuji Kundaliní jógu, jsem bez bolesti zad. Po cvičení jsem klidnější, spokojenější, laskavější k sobě a okolí. Více naslouchám, jsem citlivější.
Section separator
JapJi je věčná píseň, píseň lásky a píseň duchovní moudrosti. Yogi Bhajan